Zázračné zložky ovocnej masky pre žiariacu pleť

 

Viete, že našej Ovocnej maske La Danza s dvojitým účinkom hovoríme „zázračná“? Táto „zázračná maska“ je určená všetkým výnimočným ženám, ktoré si zaslúžia špeciálnu starostlivosť. Túto starostlivosť im vie zabezpečiť práve ovocná maska s jedinečnými prírodnými zložkami v kombinácii so švajčiarskou nanotechnológiou. Poďme sa bližšie pozrieť, prečo masku označujeme ako „zázračná“.

Ovocná maska La Danza dokáže urobiť s kvalitou pleti „zázraky“

 

Päť „zázračných“ zložiek

Ovocná maska je založená na kokteily vitamínov A, B, C a E, ktoré pomáhajú vyživovať a tónovať unavenú a povädnutú pleť. Maska na povrchu pleti zlepšuje jej hydratáciu a upokojuje ju. V hĺbke posilňuje jej pružnosť a farbu. Okrem toho je navyše obohatená o päť zložiek pochádzajúcich priamo z prírody. Ich účinky okamžite napomôžu „opraviť“ nedokonalosti našej pleti. A ktoré to sú?

 

  1. Ceramidy

Čo vlastne ceramidy sú? Ceramidy sú lipidy (tuky), ktoré sa prirodzene vyskytujú vo vysokých koncentráciách v horných vrstvách kože a zohrávajú zásadnú úlohu pri určovaní stavu a vzhľadu našej kože a spôsobe, akým reaguje na hrozby z okolitého prostredia.

A čím sú prospešné? Ceramidy vytvárajú ochrannú vrstvu, ktorá obmedzuje stratu vlhkosti pleti a chráni ju pred viditeľným poškodením spôsobeným znečistením a ďalšími stresormi vyvolanými škodlivými vplyvmi životného prostredia. Ceramidy sú navyše jednou z anti-aging „elektrární“ zodpovedných za podporu dynamickej povahy pokožky. Starnutie pokožky a jej poškodzovanie napr. slnečným žiarením, znižuje účinnosť prírodných ceramidov v pokožke, čo oslabuje jej ochrannú bariéru. Ceramidy sú veľmi efektívne napríklad aj pri liečbe ekzému.

 

  1. Kyselina hyalurónová

Čo to je kyselina hyalurónová? Kyselina hyalurónová tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty. Je súčasťou spojivových, epiteliálnych a nervových tkanív, reguluje bunkovú obnovu, napomáha prirodzene udržiavať hydratáciu a elasticitu pokožky a znižuje bunkové poškodenie.

Čo dokáže? Vytvára vlhkostnú bariéru, ktorá pleti zaisťuje jemnosť a hebkosť. Vie si poradiť s dehydratovanou pleťou. A pretože je kyselina hyalurónová prirodzenou súčasťou našej pokožky, je tou najbezpečnejšou náhradou za syntetické zložky.

 

  1. Bioflavonoidy

Čo vlastne sú? Bioflavonoidy tvoria základnú zložku rastlín a zaisťujú kvetinám, ovociu a zelenine farbu.

Ako pomáhajú nám? Spoločne s vitamínom C chránia v našom podkoží kolagén, elastín a kyselinu hyaluronovú. Vďaka svojej antioxidačnej sile chránia pleť proti voľným radikálom a tým aj proti jej poškodeniu. Zlepšujú činnosť buniek. Napomáhajú posilňovať kolagénové a elastínové vlákna, ktoré zaisťujú pružnosť a pevnosť pleti.

 

  1. Kigelia Africana

Prečo sa prezýva „salámový strom“? Kigelia Africana je často vďaka svojim mohutným valcovitým plodom nazývaná „salámovým stromom“. Kigelia je rozšírená v tropickej Afrike a pestuje sa v trópoch všetkých kontinentov.

A prečo je obsiahnutá v ovocnej maske? Vedecky bol preukázaný účinok látok obsiahnutých v plodoch tohto salámového stromu ako protizápalový, proti malarický, anti-vírusový, anti-bakteriálny so schopnosťou chrániť a regeneračne pôsobiť na pokožku. Vďaka svojim vlastnostiam je súčasťou mnohých kozmetických prípravkov proti starnutiu, pretože dokáže zvýšiť tak potrebnú pružnosť a elasticitu pokožky.

 

  1. Organický zelený čaj

Prečo ho pridávame do ovocnej masky? Zelený čaj sa začal používať v Číne, kde je už po celé storočia uznávaný ako neobyčajný prostriedok na všetky zdravotné problémy, od bolesti hlavy až po depresie. Obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, enzýmov, aminokyselín a fytochemikálií ako napr. polyfenol. Obsahuje tiež vitamín B, folát, mangán, draslík a kofeín.

Čo dokáže? Pokožku chráni pred voľnými radikálmi, pleti zabezpečuje potrebnú výživu a toľko potrebné antioxidanty. Pleti napomáha zbaviť sa toxínov, hojí drobné nedostatky, jazvy a zmierňuje zápaly. A v neposlednom rade tiež zvyšuje elasticitu pokožky.

Švajčiarska kozmetika LA Danza je založená na báze prírodných zložiek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *