Vychutnajte si arabské raňajky

 

Aj vy máte každé ráno rovnaký problém? Nie, nemáme na mysli, čo si oblečiete.
Hovoríme o príprave nových a chutných raňajok pre vás a vašu rodinu a to s prísadami, ktoré má väčšina domácností v chladničke. My sme sa inšpirovali v typickej arabskej kuchyni, kde môžete nájsť jedlo Shakshuka. Je ťažké ho vysloviť, ale jeho príprava je veľmi jednoduchá.

Na prípravu arabských raňajok použijeme ZEPTER panvicu. Vďaka nádobám Zepter môžete variť pri nízkych teplotách a jesť zdravo s minimom času stráveným v kuchyni. Výsledkom je zdravá strava obsahujúca dostatok výživných látok, menej kalórií a toxických karcinogénnych tukov.

Dokonalý začiatok dňa!

Suroviny (na 4 porcie)

–  1 celá pokrájaná paprika

– 1 cibuľa

– 1 zväzok jarnej cibuľky

– 4 nakrájané paradajky

– 4 vajcia

– Pepperoncino podľa chuti

– zväzok čerstvej mäty

– 200 g syra feta

– chilli paprička

– olivový olej

– rôzne druhy zeleniny a korenie (podľa chuti)

 

Príprava jedla

  1. Všetku umytú zeleninu nakrájame na rovnako veľké kúsky na Zepter doske na krájanie a vložíme ju do studenej ZEPTER panvice.
  2. Indukčný varič nastavíme na stredný stupeň ohrevu a varíme zeleninu na teplote 160 °C asi 2 – 3 minúty, pokým sa nezačnú uvoľňovať všetky šťavy.
  3. Následne pridáme vajíčka, feta syr a chilli papričku, panvicu prikryjeme pokrievkou, znížime teplotu na 90 °C a dusíme ďalších 10 minút. Takto zachováme všetky vitamíny a zabránime vzniku toxických látok.
  4. Pokrm na záver posypeme čerstvou mätou, mletým čiernym korením a pokvapkáme extra panenským olivovým olejom.

 

Dobrú chuť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *