V súťaži ArtZept bolo svetlo LED v hlavnej úlohe

 

Spoločnosť Zepter je už od roku 2004 usporiadateľom dizajnovej súťaže ArtZept. Súťaž založila filantropka pani Madlena Zepter. ArtZept sa odvtedy každým rokom rozrastá a v súčasnej dobe je považovaný za jedno z najvyhlásenejších dizajnérskych ocenení na svete. ArtZept umožňuje najtalentovanejším mladým dizajnérom dosiahnuť zaslúžené uznanie a poskytuje im možnosť vystavovať svoje práce v luxusných obchodoch spoločnosti Zepter po celej Európe. Skutočný sen pre všetkých mladých návrhárov!

Čo je cieľom súťaže ArtZep?

Poslaním súťaže ArtZept, rovnako ako spoločnosti Zepter, je zlepšiť kvalitu života ľudí prostredníctvom svojich vysoko kvalitných výrobkov. ArtZept, rovnako ako jeho svetovo preslávený sponzor Zepter International, sa venuje zlepšovaniu podmienok pre život a budovaniu kvalitného domova. Zepter International plní tento cieľ tým, že vyrába vysoko kvalitné výrobky, ktoré menia a zlepšujú zdravie a životný štýl ľudí na celom svete.

Kto zasadá v porote súťaže?

Pani Madlena Zepter každý rok vyberá nielen tému súťaže, ale aj porotu, v ktorej zasadajú uznávaní umelci a kritici. Mnoho rokov bol členom poroty aj významný český výtvarník a architekt Bořek Šípek. Táto odborná porota potom posudzuje diela prihlásených účastníkov. Najtalentovanejší dizajnéri tak môžu posunúť svoju kariéru a zabezpečiť si možnosť spolupráce a vystavenie svojich diel v priestoroch luxusných obchodov spoločnosti Zepter.

Aká bola téma posledného ročníka?

Témou 15. ročníka pre rok 2018 bolo „ANYTHING CAN GLOW“, kde LED svetlo hralo hlavnú úlohu. Súťaže sa zúčastnilo vyše 60 mladých dizajnérov z 15 krajín. Zaslané práce boli neskutočne zaujímavé a inšpiratívne. Na treťom mieste sa umiestnili hneď dvaja mladí nádejní dizajnéri Nikola Kovačević zo Srbska a Juraj Najar zo Slovenska, ktorí si medzi sebou rozdelili cenu 3 000 EUR v Zepter produktoch. Gratulujeme!

  1. miesto v súťaži ArtZept, Juraj Najar

Inšpirácia Juraja Najara, ktorý sa umiestnil na treťom mieste

Ako ste sa dozvedeli o súťaži ArtZept?

O súťaži ArtZept mi povedal kolega, ktorý sa jej v minulosti tiež zúčastnil.

Čo vás motivovalo prihlásiť sa?

Chcel som navrhnúť čo najjednoduchší modulárny prvok, ktorý bude minimalistický, ale zároveň dizajnovo zaujímavý.

Mohli by ste nám popísať, ako vznikol nápad na váš víťazný exponát a čím ste sa inspirovali?

Mojím zámerom bolo vytvoriť modulárny produkt, ktorý by bol veľmi jednoduchý čo sa týka manipulácie a zároveň by sa dal využiť v interiéri ako svietidlo malých rozmerov aj veľkoplošná sieť, ktorá osvetlí veľkú plochu.

Bolo pre vás osobne zadanie 15. ročníka súťaže ArtZept výzvou?

Zadanie pre mňa bolo zaujímavé tým, že nešlo o konkrétny produkt, ale záber bol veľmi široký. Výber produktu bol v podstate na mne. Malo sa jednať len o prvok, ktorý využíva LED technológiu. Takýto rozsah zároveň urobil súťaž náročnejšou.

Máte osobnú skúsenosť s výrobkami spoločnosti Zepter?

Áno, v domácnosti využívame nádoby Zepter už dlho. Sú veľmi kvalitné, stále vyzerajú veľmi pekne a sme s nimi absolútne spokojní. Navyše varenie v týchto nádobách je oveľa zdravšie.

Juraj Najar obsadil 3. miesto v súťaži ArtZept 2018. Gratulujeme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *