S parou upracem vždy dokonale

 

Moderná domácnosť vyžaduje moderných a výkonných pomocníkov pre upratovanie, ktorí nielen ľahko odstránia všetky nečistoty, ale tiež maximálne celý proces upratovania urýchlia a uľahčia. Jedným z takýchto pomocníkov je bez pochyby aj TUTTOLUXO 6SB. „Pretože som v oblasti upratovania ľahko pokrokový typ, utieranie rukami mi nesedí. Ak si môžem niečo uľahčiť alebo urobiť inak, tak to robím inak. Takže som hľadala niečo, čo by za mňa utieralo. Parným mopom za 50 € som ale nedôverovala. Nápad, že sa dá jedným prístrojom vysávať a zároveň umývať ma oslovil, a preto padla moja voľba na TUTTOLUXO 6SB. Už druhé upratovanie s prístrojom TUTTOLUXO ma definitívne presvedčilo, že som urobila dobrý nákup“ popisuje svoju motiváciu k nákupu multifunkčného čistiaceho systému TUTTOLUXO pani Katarína Zouharová.

Ako dlho poznáte spoločnosť Zepter?

Je to asi pätnásť alebo dvadsať rokov, čo si moja mamička kúpila od spoločnosti Zepter nádoby, ktoré má a používa dodnes. A o niekoľko rokov na to si zaobstarala systém VacSy. A ten si od nej požičiavam, kedykoľvek potrebujem. Dokonca teraz uvažujem o tom, že si ho kúpim. V čase, keď som bývala v centre Ostravy, mi nepripadalo až také dôležité ho mať, najmä keď máte obchod za rohom a viete hospodárne variť. Ale teraz, keď bývame na dedine, kde obchod s potravinami zatvoria o štvrtej hodine a potom už nič nekúpite, to vidím úplne inak. Takže VacSy sa určite podľa mňa oplatí pri nákupe väčšieho množstva potravín, napríklad salámy, ktorým výrazne predĺži trvanlivosť. Rada tiež používam kozmetiku Zepter, napríklad krém na ruky je skvelý

Vyskúšala som rôzne čistiace systémy od iných značiek, ale úplne spokojná som až s TUTTOLUXO 6SB.

Ako by ste popísali svoje doterajšie skúsenosti s čistiacim systémom TUTTOLUXO 6SB?

S podobnou technológiou, akú využíva TUTTOLUXO, teda kombinácia pary a vysávania, som sa stretla už asi pred pätnástimi rokmi. Bohužiaľ vtedy výrobca, ktorého nebudem menovať, tento skvelý nápad nedotiahol až k dokonalosti – robilo to veľa neplechy, upratovanie s prístrojom nebolo príjemné, rúrky pálili do rúk a občas mi po nich tiekla aj voda, preto som ho asi za tri roky zavrhla a už ani neviem, kde tento prístroj skončil. V priebehu času som tak vyskúšala rôzne čistiace systémy od iných značiek, ale úplne spokojná som až s multifunkčným čistiacim systémom TUTTOLUXO 6SB od spoločnosti Zepter.

O jeho nákupe som začala uvažovať, keď sme sa presťahovali do novostavby rodinného domu, kde je potrebné pravidelne upratovať veľký priestor – sú tu plávajúce podlahy, dlažba… A navyše je tu s nami tiež Advík (päťročný stafford bulteriér – pozn. red.). Ten má svoju krásnu slobodu, ktorú mu závidím, pretože ako jediný z nás sa nemusí prezúvať. Hoci je to veľmi inteligentný pes, toto zatiaľ nezvládol. (smiech) Občas sa mi ho podarí odchytiť a utrieť mu packy, ale v lete je to absolútne bez šance, takže na podlahe sú za chvíľu vidieť stopy po packách. Veľmi zaujímavé je aj to, že aj keď Advík považuje v našom dome všetky veci za svoje hračky, iba TUTTOLUXO prijal bez výhrad a útokov. So zvyšnými dvoma vysávačmi, ktoré máme v domácnosti, bojuje a útočí na ne. (smiech)

Pretože som v oblasti upratovania ľahko pokrokový typ, utieranie rukami mi nesedí. Ak si môžem niečo uľahčiť alebo urobiť inak, tak to robím inak. Takže som hľadala niečo, čo by za mňa utieralo. V parné mopy za 1 500 Kč som ale nemala dôveru. Nápad, že sa dá jedným prístrojom vysať a zároveň vytrieť, mi príde úžasný, a preto padla moja voľba na TUTTOLUXO 6SB. Už druhé upratovanie s TUTTOLUXO ma definitívne presvedčilo, že som urobila dobrý nákup.

Žiadnym iným spôsobom ako s parou som kuchynskú dosku nikdy tak dokonale neupratala.

Naučila som sa s ním upratovať podľa určitého postupu, ktorý mi uľahčuje život. Najprv vysávam nečistoty z podlahy, a až potom začnem upratovať s parou. Ako prvú vyčistím kuchynskú dosku, ktorá potom vyzerá ako nová. Žiadnym iným spôsobom ako s parou som ju nikdy tak dokonale neupratala. Nech som sa snažila akokoľvek, tak pomocou žiadnej chemikáliou som fľaky a nečistoty úplne neodstránila, zatiaľ čo s parou sú všetky nečistoty z kuchynskej dosky okamžite preč. Neviem, ako je to možné, ale je to tak. Tým, že to nie je chémia, ale para, tak je to geniálne, pretože nemusíte upratovať linku celú. Keď uvidíte nejakú nečistotu, tak ju jednoducho odstránite, a nejaké dramatické čistenie celej kuchynskej linky tým pádom odpadá. Nebudem ju predsa každý týždeň leštiť celú, na to nemám ani chuť, ani čas, a predovšetkým ani povahu. Vďaka TUTTOLUXO nemusím pri upratovaní už používať žiadne chemické prostriedky.

Hoci je náš dom novostavba, bola som naozaj prekvapená, ako vrúbkované dlaždičky v kúpeľni po vyčistení parou vzhľadovo doslova ožili. Dlažba zrazu naozaj vyzerala ako nová. Myslím, že vzhľad jej povrchu zrejme ovplyvnila dovtedy používaná chémia, ktorá na ňom vytvorila akýsi „film“, vďaka ktorému dlaždice vyzerali ako po dlhých rokoch používania.

Ktoré funkcie najviac využívate?

Klasicky, prvotné je vysávanie, parou upratujem lokálne veci: nečistoty na linke, dlažbu v kuchyni atď. Na bežné žehlenie už používam len parnú žehličku z TUTTOLUXO. Para sa nám s partnerom navyše skvele osvedčila pri odstraňovaní mušiek a najrôznejšieho hmyzu z kožených motorkárskych kombinéz, ktoré sú perforované, a nečistoty z nich odstránite ľahko len parou. Parou v kombinácii s odsávaním je teda možné perfektne vyčistiť a dezinfikovať kožené oblečenie bez nutnosti využitia drahej čistiarne.

Pravidelne tiež čistím poťahy sedačky v obývacej izbe na ktorých sa veľmi zachytávajú psie chlpy – najprv ich povysávam a potom ľahko prejdem parou. Pred Vianocami som pomocou parného nadstavca skúsila vyčistiť tiež veľké francúzske okná. Okrem dokonalej čistoty ma prekvapilo okrem iného to, že pri čistení parou nevznikajú na skle vôbec žiadne šmuhy. Práve svietilo slnko a ja som si hovorila: „Ja to mám tak čisté.“ Vďaka TUTTOLUXO budem mať najčistejšie okná v okolí. (smiech)

Úplne úžasná vec je tiež to, že parou perfektne vyčistím krbové dvierka od sadzí. Navyše ihneď po vyčistení krbových dvierok môžete pokojne prejsť na zrkadlo v kúpeľni a nič si nezašpiníte. Naozaj sa mi na tom páči, že s TUTTOLUXO perfektne vyčistím aj tú čiernu špinu.

 

Parou – samozrejme z bezpečnej vzdialenosti asi 30 cm – raz za dva dni tiež očistím listy všetkých kvetín od prachu. Po troch týždňoch pravidelnej aplikácie tejto „parnej kúry“ kvietky doslova ožili a začali poriadne rásť. Napríklad palma v spálni vyzerala predtým na umretie a teraz nevieme, kto v spálni bude, či my alebo palma. (smiech) Začala totiž neuveriteľne rásť a má tak obrovské listy, že už mi takmer pripomína filmovú Adelu. Zrejme jej teplá vlhká para robí obzvlášť dobre.

TUTTOLUXO má pri vysávaní tú geniálnu vlastnosť, že neprisáva predmety, takže keď vysávate predložku na podlahe, dostanete z nej všetok prach bez toho, aby sa vám „pricucla“ k nadstavcu. Po prejdení naozaj vidíte, že je upratané – predložka zbavená prachu vyzerá úplne inak. Nádoba, do ktorej sa vysáva prach, je navyše ľahká, má ideálnu veľkosť, a preto padne do ruky a dobre sa ňou manipuluje.

Podľa mňa vôbec nemožno TUTTOLUXO porovnávať s bežnými vysávačmi.

Akými prednosťami podľa vás TUTTOLUXO oproti „bežným vysávačom“ vyniká?

Podľa mňa vôbec nemožno TUTTOLUXO porovnávať s bežnými vysávačmi. Asi najväčšou jeho výhodou je kombinácia klasického vysávania a parného čistenia. Prednosťou je aj kompaktnosť celého prístroja – nie je to žiadna veľká krabica – a vydarený dizajn.

Odporučili by ste čistiaci systém TUTTOLUXO 6SB aj ostatným?

Áno, určite by som ho odporučila aj ostatným a už som to tiež niekoľkokrát urobila. Veľmi ma potešilo aj to, že všetok spotrebný materiál, ako sú filtre alebo tesnenia, je možné si zakúpiť za priaznivé ceny aj v porovnaní s klasickými vysávačmi bežne predávanými v maloobchodnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *