Osviežujúca melónová limonáda

 

Vodné melóny sú vynikajúcim osviežením v horúcich dňoch. Ale taktiež sú cenným zdrojom vitamínov a vďaka svojmu zásaditému charakteru sú ochranou pre srdce a sú dôležité aj pre správne pH krvi. Využite letné zásoby melónov a pripravte si osviežujúcu melónovú limonádu v odšťavovači More Juice Press Frozen!

Je melón vhodný pri diéte?

Áno. Vodný melón je tvorený dužinou a zelenou kôrkou. Obsahuje až 81 % vody a hoci je jeho chuť pomerne sladká, má veľmi málo kalórií. Je preto veľmi obľúbenou zeleninou, ktorú je možné konzumovať aj v rámci najprísnejších diét. Pôsobí ako jedinečné diuretikum a prostriedok pre detoxikáciu organizmu.

Prečo je melón zdravý?

Vodný melón je zásaditý a pôsobí  pozitívne na úroveň pH krvi. Zároveň umožňuje odstránenie tukových depozitov z krvného riečiska. Okrem vysokého obsahu vody je vodný melón vynikajúcim zdrojom lykopénu, silného antioxidantu, ktorý je dôležitý pre zdravé srdce a pôsobí proti zápalom aj rakovine.

Melónová šťava je bohatá na vitamíny. Obsahuje vitamín C (dôležitý pre imunitný systém), vitamín B6 (podporuje mozgovú aktivitu) a vitamín A (udržuje zdravé oči). Je bohatý na sodík a draslík, hydratuje bunky a udržuje rovnováhu vody. Šťava z vodného melónu je vynikajúca pre uvoľnenie svalov po náročnej fyzickej aktivite. Ak vypijete pred každou fyzickou aktivitou 450 ml melónového džúsu, budete minimalizovať svalovú únavu a znížite tep svojho srdca.

Melónová limonáda vás osvieži v horúcich dňoch

 

Ako na prípravu melónovej limonády?

Potrebujete (na 1 liter limonády)

–  1 menší vodný melón (2 – 3 kg)

– 2 až 3 limetky

– hrsť lístkov mäty

– med na prípadné dosladenie

 

Postup

Melón nakrájame na kocky a rozmixujeme v odšťavovači More Juice Press Frozen. Pridáme šťavu z limetiek, mätové lístky, podľa potreby med a znovu premixujeme. Pred podávaním necháme nápoj vychladiť v chladničke alebo pridáme kocky ľadu.

 

Pripravte si melónovú šťavu a vaše zdravie a krása vám budú odmenou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *