Kateřina Winterová: Nádoby Zepter v sebe spájajú kvalitu a funkčnosť

 

„Výrobky Zepter poznám už veľmi dlho. Predovšetkým nádoby, ktoré sú úžasné a vyrobené z veľmi kvalitného materiálu. Obľúbili si ich ako moja babička, tak mamička. Ja sama som v nich dlho varila „klasickým“ spôsobom, ale vďaka Linde Rybovej, s ktorou sme dobré kamarátky a ktorá rada varí na Zepter spôsob a strašne si to pochvaľuje, som objavila ten pravý rozmer Zepter nádob a výhody zdravého varenia v nich, “ hovorí herečka a moderátorka Kateřina Winterová. Prečítajte si rozhovor s touto populárnou herečkou, v ktorom nám prezradila aj svoj názor na zdravý životný štýl.

Čo sa vám vybaví, keď sa povie zdravé varenie a zdravý životný štýl?

Na prvú signálnu mi vyskočí svieži vzduch a nie veľa tuku. Skutočnou podstatou zdravého životného štýlu ale podľa mňa je sa nestresovať, pretože keď sa nestresujete, tak si môžete niečo dobré uvariť a vychutnať si to. Potom si idete zabehať alebo zacvičiť, aby ste si posilnili nervovú sústavu a boli odolnejší proti stresu. A to hlavné je robiť veci, ktoré vás bavia, byť milovaný a milovať.

Čo sa týka dobrého jedla, tak u mňa má „nálepku“ dobré také jedlo, ktoré má prirodzenú chuť. Rada napríklad nechávam vyznieť chuť mäsa, ktorú neprebíjam korením. Snáď aj preto, že to s korením veľmi neviem (smiech). Samozrejme, keď chcete mať jedlo uvarené na určitý spôsob, tak sa dochuteniu pomocou korenia nevyhnete. My sme doma napríklad často používali čubricu, ktorú dedo vozil z Bulharska. Základom zdravého varenia sú ďalej predovšetkým dobré kvalitné potraviny, či už sú bio alebo nie. A veľmi dôležitý je aj následný spôsob spracovania a prípravy týchto potravín, ktorým môžeme veľa pokaziť.

Kedy ste začali variť a kto vás priviedol k vareniu?

U nás v rodine varí dobre nielen mamička, ale aj otec. Úprimne ale musím priznať, že skôr som sa vareniu zdatne vyhýbala. Jednoducho to nebola moja obľúbená disciplína (smiech). Všetko ale zmenila okolo roku 2000 zmena životného štýlu, keď som sa stala vegetariánkou. Vtedy ani v Prahe nebolo veľa reštaurácií, ktoré by vo svojom jedálničku ponúkali vyslovene vegetariánske jedlá. A ponuke bezmäsitých jedál vtedy bezpečne vládol vyprážaný syr so šunkou (smiech). To ma donútilo začať si pripravovať zeleninu a variť si sójové mäso na rôzne spôsoby. Skutočný zlom do môjho prístupu k vareniu ale prinieslo až založenie rodiny a deti.

Zdravé varenie na Zepter spôsob mne osobne príde veľmi zaujímavé.

Ste moderátorkou televízneho programu Herbár. Mohli by ste nám ho predstaviť?

Herbár je televízny magazín o zdravom životnom štýle. Moderujeme ho spoločne s Lindou Rybovou. Snažíme sa prezentovať svoje skúsenosti s bylinami, zoširoka predstaviť možnosti ich spracovania, účinky a ako nám môžu konkrétne pomôcť. Jednoducho povedané, zaujímame sa o prírodu, o to, čo nám ponúka, a tieto možnosti sa potom snažíme prostredníctvom varenia a jednoduchých receptov sprostredkovať divákom. Herbár je taká bylinková televízna show alebo magazín o zdraví prezlečený za kuchársku show.

V prvej sérii, ktorá má jedenásť dielov, sme predstavili celkovo tridsať tri bylín. Ja sama z nich mám najradšej bazu čiernu . Najviac ma to k nej ťahá, pretože ju bežne aj doma často spracovávam a pretože je to rastlina, ktorá má široké využitie, a dajú sa spracovať všetky jej časti. Za zázračnú rastlinu ju považovali už druidi. Divákom sme ukázali, ako z jej kvetov a plodov môžu urobiť šťavu alebo lekvár na boľavé nervy. Na druhej strane ma pri natáčaní asi najviac prekvapili účinky rimbaby obyčajnej, z ktorej sme pripravili bylinkové maslo na migrénu. Rimbaba je hrozne horká a musí sa s ňou zaobchádzať naozaj opatrne. S pokorou a úctou by sa ale malo zaobchádzať s akoukoľvek bylinou všeobecne. Niektoré vám totiž v určitom presne danom množstve pomôžu, zatiaľ čo vo veľkom dokážu aj ublížiť.

Motto spoločnosti Zepter znie: Jedzte zdravo – žite dlhšie. Ako konkrétne sa vy osobne snažíte v každodennom živote toto heslo napĺňať?

Dôležitá je predovšetkým snaha, pretože cesta je cieľ. Človek musí hlavne chcieť a sám začať zmenu aktívne riešiť, pretože rozhodnutie jesť zdravo vychádza predovšetkým z našej hlavy. Keď neprijmete zdravý životný štýl za svoj, tak vám bude prinášať skôr viac stresu. A to nie je dobre. Myslím si, že snaha žiť zdravo sa môže stať úplne prirodzenou súčasťou nášho života. Naučíme sa jesť základné potraviny, nájdeme si svojho mäsiara, ktorému veríme, vypestujeme si svoje byliny a zeleninu, alebo si pre ne zájdeme na trh. Určite sa ale nezbláznim, keď nemám biopotravinu po ruke. Nie je potrebné mať všetko jedlo v biokvalite, ale v takej, o ktorej viete, že je dobrá. Ako som už povedala, dôležité je predovšetkým vylúčiť stres, pokiaľ to ide, zo svojho života.

Ako vegetariánka som jedla veľmi veľa všetkých druhov šalátov, sójové mäso a zemiaky. Úprimne ale musím priznať, že prechodom na vegetariánstvo som svojmu zdraviu viac ublížila ako prospela, pretože som nijako nenahrádzala látky, ktoré som predtým získavala z mäsa. Teraz môjmu jedálničku kraľuje predovšetkým vyvážená strava, teda jem všetko, čo nám príroda ponúka: vajcia, ryby, zeleninu – mám veľmi rada koreňovú zeleninu, ktorá sa dá spracovať na tisíc spôsobov, paradajky, syry a samozrejme obilniny, napríklad ražný kváskový chlieb atď. Verím vo vyváženosť a aj keď som perfekcionistka, tak viem, že dosiahnutie absolútnej dokonalosti nie je v ľudských silách. Preto sa nezbláznim z toho, keď zjem biely rožok alebo dieťaťu kúpim lízanku.

S akými výrobkami máte spojenú značku Zepter?

Výrobky Zepter poznám už veľmi dlho, pretože moja mama aj babička si v polovici 90. rokov kúpili sady nádob. Mama bola z tých nádob nadšená a varenie v nich ju naozaj bavilo. Ja sama som ich dostala asi pred desiatimi rokmi darom od babičky a stále vyzerajú ako nové. Dlho som v nich varila „klasickým“ spôsobom, ale vďaka Linde Rybovej, s ktorou sme dobré kamarátky a ktorá rada varí na Zepter spôsob a mimoriadne si to pochvaľuje, som objavila ten pravý rozmer Zepter nádob a výhody zdravého varenia v nich. Trochu som tak znovuobjavila značku Zepter (smiech). Zdravé varenie na Zepter spôsob sa mne osobne zdá veľmi zaujímavé.

Čomu dávate prednosť: kvalite, alebo kvantite?

Jednoznačne dávam prednosť kvalite. Mám rada jednoduché veci, ktoré fungujú a nemajú rôzne „zákruty“ a výmysly okolo. Mám rada striedmosť, skromnosť, jednoduchosť a prírodné materiály. Výrobky z kvalitných materiálov sú úžasné a také sú aj nádoby Zepter (spoločnosť Zepter ako jediná na trhu ponúka nádoby z austenitickej ocele AISI 316L – pozn. red.). Samozrejmosťou je, že každý kvalitný výrobok, aby vám prinášal maximálny úžitok sa musíte naučiť používať a to vás na začiatku stojí určitú námahu, ktorú nie je každý ochotný podstúpiť. Nie je to tak, že v prípade kvalitného výrobku nemusím premýšľať a všetko sa urobí takzvane samo. Navyše keď sa výrobok zosúladí s vašou životnou filozofiou a prijmete ho, tak to je to, čomu ja dávam prednosť. To je tá pravá kvalita.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *