Aké nádoby sú pre mňa ideálnou voľbou pri príprave zdravého a chutného jedla?

 

Rozhovor o varení s obľúbenou moderátorkou, modelkou a mamičkou Romanou Jákl Vítovou.

Vaši rodičia a vy sama už mnoho rokov varíte v nádobách Zepter. Spomínate si na to, kedy a pri akej príležitosti ste prvýkrát ochutnali jedlo uvarené v nádobách našej spoločnosti?

Moja mamička varí v nádobách Zepter už veľmi dlho, asi šestnásť rokov. Rodičia sa pre kúpu nádob z kolekcie Masterpiece rozhodli v polovici deväťdesiatych rokov hlavne kvôli tomu, že chceli začať variť zdravo a ušetriť tiež energiu a tým pádom aj peniaze. Samozrejme na začiatku si museli chvíľu zvykať na trochu odlišný spôsob varenia, teda naučiť sa vystihnúť tú správnu teplotu, pri ktorej je možné začať variť, aby zbytočne nepálili elektrinu, a po určitej dobe intenzitu ohrevu zmierniť alebo úplne vypnúť a nechať jedlo dôjsť. Ešte dnes si živo spomínam, ako mama s otcom spoločne sledovali termokontrolku, až sa dostane do zeleného poľa (smiech …).

Aké nádoby z kolekcie Zepter Masterpiece vlastníte?

Mám jednu strednú panvicu, potom tiež kráľovskú panvicu, ktorej sa hovorí „Chalúpka“, dvojlitrovú nádobu a sadu parných košíčkov na prípravu zeleniny v pare (práve včera som v nich robila šošovicový šalát a s varenou šošovicou je to neporovnateľné). Najčastejšie asi využívam strednú panvicu na prípravu mäsa.

Hlavným dôvodom pre nákup nádob Zepter bola v mojom prípade potreba zdravého varenia a tiež dlhoročná pozitívna skúsenosť mojich rodičov. Najaktuálnejšie mám v pláne kúpiť si kompletný integrovaný systém (tzv. „varný stĺpec“ – pozn. red.), čo je skvelá vec, pretože v ňom môžete uvariť na jednej platničke až tri jedlá naraz.

Ako rýchlo ste sa naučili variť na „Zepter spôsob“?

Vďaka praktickej ukážke varenia, ktorú spoločnosť Zepter štandardne ponúka všetkým svojim zákazníkom, som sa naučila variť na „Zepter spôsob“ veľmi rýchlo. Navyše ukážka je spojená s ochutnávkou uvarených jedál, takže sa jedná o veľmi príjemnú záležitosť.

Stále je veľa ľudí presvedčených, že variť s minimom tuku a bez soli nemožno. Nejedná sa len o zažitú poveru?

Samozrejme z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že variť s minimom tuku a bez soli je naozaj možné a že takto pripravené jedlá sú nielen zdravé, ale aj veľmi chutné. Áno, je to zažitá povera alebo ešte lepšie povedané, je to nezmysel. Ako mamička dvoch malých detí – 3,5 ročnej Sofinky a 10 mesačnej Elinky – svojim dcéram denne pripravujem zeleninu v pare a bez soli a navyše si s nimi na nej i pochutím. Takto uvarená brokolica, mrkva alebo karfiol sú nielen ľahšie stráviteľné, ale obsahujú takmer rovnaké množstvo vitamínov a ďalších cenných látok ako čerstvá zelenina.

Aké jedlo patrí k vašim najobľúbenejším?

Musím úprimne priznať, že to je kačica na kari, teda typické jedlo thajskej kuchyne, ktorá vďaka tomu, že využíva okrem úžasného korenia aj kokosové mlieko, nepatrí práve medzi najmenej kalorické. Ale nech už uvarím jedlo na „Zepter spôsob“ alebo zvolím niečo z thajskej kuchyne, môj manžel si vždy pochutí a nikdy ma nezabudne pochváliť (smiech …). Sám tiež veľmi dobre varí, a preto ma jeho pochvala teší o to viac. Navyše to od neho odkukala 3,5 ročná Sofinka, ktorá mi po každom jedle spoločne s ním hovorí: Mamička, ty si to tak úžasne uvarila. Možno ma ale manžel tak veľa chváli preto, aby nemusel variť on (smiech …).

Aký je váš názor na zdravú výživu?

O zdravú výživu som sa začala zaujímať, až keď som mala asi devätnásť rokov a presťahovala som sa do Prahy. Začala som sledovať nutričné ​​hodnoty potravín, obľúbila som si ryžu, ktorú som dovtedy veľmi nemusela, a samozrejme pravidelné návštevy fitness štúdia sa stali súčasťou môjho denného programu. V poslednej dobe sa ale viac venujem skôr pilates, joge alebo jazde na bicykli. Láka ma aj lukostreľba, tak snáď si na ňu čoskoro nejaký čas nájdem. V jedle mám ale hlavne tú výhodu, že môj metabolizmus je už od detstva veľmi rýchly, takže si nemusím veľmi strážiť, koľko a čo zjem.

Odporučili by ste výrobky Zepter aj ostatným?

Určite. Dnes existuje mnoho civilizačných ochorení, na ktorých vzniku sa do veľkej miery podieľa nevhodné stravovanie, a preto im možno zdravým jedlom buď úplne predísť, alebo ich aspoň čiastočne zmierniť. Nezanedbateľné sú v dnešnej dobe aj ďalšie benefity, ktoré varenie v Zepter nádobách prináša, a to je napríklad úspora energie – a tým aj peňazí, čo je v súčasnosti veľmi aktuálne – alebo času, ktorý musíte stráviť v kuchyni pri príprave jedla.

One thought on “Aké nádoby sú pre mňa ideálnou voľbou pri príprave zdravého a chutného jedla?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *