Gábina Partyšová: Čistička vzduchu Therapy Air iOn pomohla zlepšiť zdravotný stav môjho syna

 

Obľúbená televízna moderátorka Gábina Partyšová si na odporúčanie zaobstarala čističku vzduchu Therapy Air iOn od spoločnosti Zepter. Ako je s ňou spokojná? Dozviete sa v rozhovore, ktorý nám poskytla.

Radšej riešim príčinu ochorenia ako následok.

Zdravie hrá v živote každého človeka dôležitú úlohu. Čo konkrétne znamená zdravie a zdravý životný štýl pre vás?

Možno to bude znieť ako klišé, ale v podstate na túto otázku nie je možné odpovedať inak: zdravie je šťastie, zdravie je pre mňa a moju rodinu všetko, nedá sa ničím kúpiť. Skôr som síce športovala, vedela som, že sa nemá piť, fajčiť, jesť na noc, ale nikdy som to príliš neriešila. Tehotenstvo a pôrod môj prístup k zdraviu zmenili – chcete totiž fungovať na sto percent, chcete byť mama a opora pre svoje dieťa, než vyrastie. Preto som čiastočne zmenila jedálny lístok, úplne som prestala jesť večer, začala som so synom chodiť pravidelne plávať a kvôli problémom s chrbticou cvičím pilates, čo je skvelé cvičenie pre telo i ducha. Na hodinách pilates si vždy pretiahnem celé telo, úplne vypnem a uvoľním sa.

Úprimne povedané, čo sa týka zdravia, tak všetko robím v podstate preto, že som k tomu bola donútená s pribúdajúcimi rokmi. Navyše môj životný štýl vyžaduje, aby sa moje telo občas upokojilo, prešlo nejakou detoxikačnou kúrou a očistilo sa od nahromadených škodlivých látok. Snažím sa piť veľa vody, to je základ. Napríklad v súčasnej dobe pijem denne päť šálok horúcej vody, ktorá je skvelá na prečistenie čriev. Potom tiež používam cesnakovú tinktúru, ktorú ako prevenciu proti chorobám používam už viac ako päť rokov, pretože cesnak je prírodné antibiotikum. Verím aj alternatívnej medicíne, a preto využívam homeopatiká alebo nechávam všetkým členom našej rodiny miešať bylinkové čaje priamo „na telo“. Na upokojenie je napríklad výborný čaj z valeriány lekárskej. Myslím, že na chémiu a tabletky máme ešte času dosť. Okrem toho radšej riešim príčinu ochorenia ako následok, teda chorobu ako takú.

Môj prístup k zdraviu je taký pol na pol. Ani v prípade malého nie som nejaký veľký pedant, ktorý by dieťaťu zakazoval ochutnať napríklad nejakú sladkosť, ako je napríklad čokoláda, alebo inú dobrotu. Naopak mám takú skúsenosť, že keď sa dieťaťu také veci nezakazujú, tak ich ani nechce. Zakázané ovocie chutí najviac. Rovnako si ale myslím, že každý z nás je individualita a že každé telo chce niečo iné, a preto pri všetkých nezaberajú také veci, ako sú klíčky atď.

Čistička vzduchu Therapy Air iOn naozaj pomohla zlepšiť zdravotný stav môjho syna.

Vo svojej domácnosti využívate čističku vzduchu Therapy Air iOn. Čo vás k tomu viedlo?

Synovi Kristiánovi bola v osemnástich mesiacoch diagnostikovaná zväčšená nosná mandľa, čo sa prejavilo okrem iného sťaženým dýchaním, chrápaním pri spánku a častými chorobami. Navyše náš dom je kanadská drevostavba, ktorá je skvele izolovaná a dlho udrží teplo, ale na druhej strane je v nej vďaka tomu veľmi suchý vzduch, ktorý zdravotné problémy v prípade zväčšenej nosnej mandle ešte viac komplikuje. Na odporúčanie doktorky som sa preto rozhodla zakúpiť čističku vzduchu.

V priebehu troch rokov som vyskúšala asi sedem produktov od rôznych značiek, ale ani jeden z nich sa neosvedčil, a preto všetky skončili v krabici v garáži. Potom som úplnou náhodou narazila na čističku vzduchu Therapy Air iOn od spoločnosti Zepter, ktorá je okrem päťstupňového filtračného systému vybavená aj funkciou obohacovania vzduchu o záporné ióny. Už počas niekoľkých minút po zapnutí som spoznala, že vzduch v spálni, kam sme ju umiestnili, je čistejší a svieži. Kvalitu vzduchu ocením predovšetkým v zimných mesiacoch, kedy toľko nevetráme a ráno po prebudení, keď sú zmysly vnímavejšie k všetkým podnetom. A predovšetkým malému sa uľavilo, odvtedy pokojne spí celú noc, a už nie je tak často chorý, pretože jeho organizmus si môže cez noc odpočinúť.

Aké sú vaše skúsenosti s týmto zariadením? Ako vám a členom vašej rodiny čistička vzduchu pomáha?

Zmenu kvality vzduchu som ja osobne ocenila hneď po prvej noci. Predtým som sa totiž ráno prebúdzala sa suchou sliznicou v nose a to nie je práve príjemný pocit. Po zapnutí čističky tento problém úplne zmizol už po prvej noci.

Cez deň nechávame čističku bežať na úsporný program a hodinu pred tým, než ide syn spať, ju prepneme do režimu intenzívneho čistenia, aby sa v celej miestnosti vyčistil vzduch. Potom ju zase prepneme do úsporného režimu. Veľmi oceňujem aj to, že jej súčasťou je aj príjemné decentné farebné osvetlenie, takže v miestnosti nie je nikdy úplná tma. Navyše má čistička skvelý dizajn, takže ju môžem dať pokojne aj do obývacej izby.

Čistička vzduchu Therapy Air iOn vzduch nielen čistí, ale aj obohacuje o záporné ióny. Ako na vás pôsobí kombinácia čistého vzduchu a „vzdušných vitamínov“?

Vďaka záporným iónom sa cítim, ako keby som bola v hlbokom lese, a netrápia ma už problémy s vysušenou sliznicou v nose. Účinnosť čističky si zakaždým najviac uvedomím, keď pozorujem malého, ako bez problémov oddychuje a celú noc krásne spinká. Čistička vzduchu Therapy Air iOn naozaj pomohla zlepšiť zdravotný stav môjho syna.

Odporučili by ste čističku vzduchu aj do ostatných domácností?

Áno, určite. Vďaka svojej pozitívne skúsenosti s touto čističkou, ju odporúčam aj svojim kamarátkam. Pretože máme kuchyňu prepojenú s obývacou izbou, zostane vzduch krásne čistý a svieži, aj keď sa v kuchyni varí jedlo. Tiež ma veľmi potešilo to, že čističku Therapy Air iOn má v ordinácii aj detská lekárka nášho syna. Obe sme si potom pochvaľovali, ako sme s ňou spokojné. Therapy Air iOn funguje presne podľa mojich predstáv. Tento výrobok je naozaj veľmi dobrý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *