Ako spolu súvisia zima, starostlivosť o pleť a Valentín?

 

Zima je nádherná. Určite aspoň pre tých, ktorí milujú chladné počasie a na sneh nedajú dopustiť. Ostatní trpia a čakajú na prvé náznaky oteplenia. Ale nech už zimu milujeme alebo nie, všetci bez rozdielu sa musíme starať o svoju pleť. Využite preto našu špeciálnu Valentínsku ponuku a zásobte sa našimi kozmetickými produktami švajčiarskych značiek!

Prečo je pleť v zime suchšia?

Naša pleť v zime vyžaduje oveľa väčšiu starostlivosť, musíme ju chrániť pred chladom a mrazom. Rovnako aj pred neustálymi prechodmi zo studeného prostredia do teplého, ktorými naša pleť trpí. Pleť v zime ničím nezakrývame a nechránime a je tak priamo vystavená vetru a mrazu. S klesajúcimi teplotami sa znižuje aj vlhkosť vzduchu. Pleť v chladnom počasí produkuje menej mazu, jej ochranný filter sa stenčuje a z pleti uniká vlhkosť. Výsledkom je suchá pleť, ktorá je viac náchylná na poškodenie a môžu sa na nej dokonca objavovať fľaky, šupiny či popraskanie.

V zime majú menej starostí o pleť tí, ktorí majú po zvyšok roka skôr opačný problém, teda bojujú s mastnou pleťou. Mastná pleť sa v zime vysušuje a dostáva sa tak do optimálneho stavu. Preto nepotrebuje byť ošetrovaná natoľko mastnými krémami ako suchšia pleť. Naopak ľudia, ktorí sa v lete o svoju pleť nemusia skoro vôbec starať (teda ich pleť neprodukuje v lete maz a nie je náchylná na akné), musia v zime svoju pleť výraznejšie premastiť, inak im hrozí už vyššie uvedené poškodenie pleti (popraskanie či šupinky).

Pleť v zime potrebuje starostlivosť.

 

Mrznúca voda na tvári?

Určite ste to už počuli z rôznych strán! Nepoužívajte v zime hydratačné krémy, pretože v sebe obsahujú vodu. Ich používanie je vraj v zime pre pleť nebezpečné, pretože voda obsiahnutá v kréme v bunkách pleti zmrzne (ako akákoľvek iná kvapalina, ktorá sa v mraze premení na ľad) a dôjde k popraskaniu pleti.

Toto by sme určite zaradili medzi jeden z najčastejších mýtov. Kvalitné krémy tento problém nespôsobujú, do pokožky sa okamžite vpijú a vyživia ju. V zime by sme určite mali používať hydratačné krémy, ale preferujte tie, ktoré majú vyšší podiel tukových látok. Teda vymeňte krémy s ľahšou textúrou za hutnejšie.

V zime viac trpia pery, na ktoré dosť často zabúdame a ktorých tenká koža zimou a suchom praská a šupinatí sa. Popraskanie môže často zasiahnuť aj okolie pier a niekedy sa môže stať, že vrásky už nezmiznú.

A samozrejme nezabúdajme na ruky, ktoré musíme pravidelne vyživovať krémom.

 

Posledná rada na záver?

Pite! Zima nás nenúti toľko piť, a preto by sme si príjem tekutín mali strážiť. Ale preferujte skôr teplú vodu či čaj, ktoré vás zahrejú.

Mať krásnu a zdravú pleť je možné aj v zime. Starajte sa o ňu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *