Aké druhy kávy poznáte?

 

Ak sa spýtate, ktorý nápoj je obľúbený po celom svete, zrejme ním bude káva. Existujú rôzne spôsoby prípravy, ingrediencie a kávové rituály. Príslovie „iný kraj, iný mrav“ tak môže platiť aj o káve.

Všeobecne je pre väčšinu z nás zrejme najznámejšie talianske espresso. Predstavuje klasiku medzi kávami a je základom pre ďalšie kávové nápoje, ako je napríklad capuccino alebo latte. Espresso sa pripravuje zo 7 g pomletej kávy, ktorá je pretlačená vodou s tlakom 9 barov a teplotou  90 – 95 °C, jeho príprava je veľmi rýchla a servíruje sa so svetlohnedým krémom  na hladine.

Kultúrne blízko je nám viedenská káva (v Rakúsku známa ako Einspänner), pripravuje sa z espressa s horúcou vodou a kopca šľahačky do vysokého priehľadného pohára. U nás sa teší obľube turecká káva, tzv. Turek, ktorého získate zaliatím a sparením mletej zrnkovej kávy vriacou vodou. S pravou tureckou kávou ale nemá nič spoločné. Tá sa varí z kávy zomletej na prach v džezve, kde sa nechá trikrát vzkypieť a je čierna a silná. Často sa zjemňuje kardamonom alebo škoricou a podáva sa v maličkých šálkach bez uška, naplnených napenenou kávou len do dvoch tretín. V roku 2013 bola dokonca zapísaná do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO a pre Turkov je jej pitie dôležitou spoločenskou udalosťou.

Ďalšou variantov kávy je caffé americano, kedy do espressa dolejete horúcu vodu.

Keď sa pozrieme na krajiny, ktoré kávu pestujú, musíme určite spomenúť Brazíliu, Vietnam, Kolumbiu a Etiópiu.

S obradom je spojená príprava kávy práve v Etiópii. Na panvici sa nad ohňom upražia zelené zrná a potom sa v mažiari rozdrvia na prášok. Ten sa nasype do kanvice, v ktorej sa pomaly ohrieva voda. Keď dôjde k varu, hostiteľ kávu rozleje do šálok, pričom počas nalievania kanvicu striedavo dvíha a necháva klesať.

Pretože si naša kultúra potrpí na čo najväčšie zjednodušovanie každodenných činností, tak si aj kávu môžete pripraviť už len stlačením tlačidla a vďaka kapsulám sa nemusíte zaoberať vecami ako je jej dávkovanie alebo čistenie kávovaru

 

A zaujímavosť na záver, na Slovensku sa vypije v priemere 1, 2 šálky kávy na osobu denne. Koľko šálok si dávate vy? 😃

One thought on “Aké druhy kávy poznáte?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *